خانه / اسلایدر / بزرگداشت حماسه ۹ دی در سپیدان

بزرگداشت حماسه ۹ دی در سپیدان

مراسم بزرگداشت ۹ دی در شهرستان سپیدان با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان در مسجد جامع اردکان برگزار شد .

در ابتدای این مراسم آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین زارع کار به نمایندگی از بسیج جامعه طلاب سپیدان به قرائت مقاله ای پیرامون حماسه ۹ دی پرداخت .

سپس فضای مسجد جامع اردکان سرشار از شعار هایی در حمایت از رهبری و ولایت فقیه و همچنین برائت از منافقین و فتنه گران و مستکبران جهانی شد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور ،امام جمعه شهرستان به بیان بازخوانی حوادث بعداز انتخابات ۸۸ و قتنه های ایجاد شده در آن سال و همچنین به تشریح اثرات حضور مردم و خلق حماسه ۹ دی پرداخت و گفت :

در سال ۸۸ جبهه استکبار از همه ابزار و امکانات خود برای نابودی جمهوری اسلامی استفاده کرد .امروزه می بینیم که برخی از اصحاب رسانه در کشور کمترین توجهی به حماسه ۹ دی ندارند و حتی نامی از فتنه سال ۸۸ نمی برند . حماسه ۹ دی باید به عنوان روز بصیرت و پیوند امت با رهبری و ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی شناخته شود . حماسه خلق شده در ۹ دی سال ۸۸ حیات دوباره به انقلاب بخشید .

وی در ادامه به معرفی خصوصیات فتنه از منظر آیات قرآن و روایات ائمه اطهار (ع) پرداخت و اشاره کرد :

طبق آیات صریح قرآن فتنه از جنگ و قتال بدتر است چرا که در جنگ دشمن و دوست مشخص است ولی در فتنه جداسازی داین دو کار  بس دشوار ست .

وی افزود :

در سال ۸۸ کسانی که دم از انقلاب و همراهی با رهبری می زدند هنگامی که مقابلشان به مقدسات دینی و انقلابی مردم تعرض شد دم نزدند .هنگامی که مال و جان و ناموس مردم تعرض شد دم نزدند .در فتنه ۸۸ همه دشمنان خارجی و مزدورانشان در داخل باهم برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی متحد شده بودند. ضربه ای که سران فتنه در سال ۸۸ به کشور زدند بسیار وسیع تر از جنگ ۸ ساله بود .

وی همچنین به چالش کشیدن حضور مردم در انتخابات و تلخ کردن شیرینی این حضور در کام مردم و همچنین اعمال تحریم ها و فشار های فزاینده اقتصادی از سوی مستکبران جهانی را از آسیب های فتنه ۸۸ برشمرد .

موسوی انور گفت :

فتنه ۸۸ یک امتحان بود که سه دسته در آن نقش داشتند :

  • اول آنهایی که به هیچ چیز رحم نکردند و شعله فتنه را روشن و بر تمامی اصول اعتقادی و مذهبی و انقلابی پای نهادند .
  • دومین دسته کسانی بودند که می توانستند در آرامش و خاموشی فتنه کمک کنند ولی سکوت اختیار کردند .
  • سومین دسته حزب الله مردم ایران بود که به حرف ولی فقیه و رهبرشان گوش فرا دادند و با بصیرت خود و همچنین حضور در حماسه ۹ دی اتش فتنه را خاموش نمودند  .

امام جمعه سپیدان در پایان سخنان خود بیان کرد :

این مردم همان مردم سال ۵۷ هستند . این ملت حزب الله هستند .آماده هستیم هر لحظه و هر کجا از این انقلاب و این اسلام و این نظام تا پای جان حمایت و جان فشانی کنیم .

در پایان این مراسم بیانیه گرامیداشت ۹ دی ماه ۱۳۹۳ مجمع عمومی بسیج شهرستان سپیدان قرائت شد .

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *