خانه / اسلایدر / برگزاری همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر

برگزاری همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش سپیدان پرس، همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر با موضوع تبیین گفتمان مقاومت و بسیجیان جهان اسلام در سالن اجتماعات سپاه با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی، مسئولین شهرستان و بسیجیان برگزار شد.

در این همایش امام جمعه سپیدان ضمن تبریک بمناسبت هفته بسیج و پیروزی بر داعش توسط سپاه اسلام گفتند: پیروزی بر داعش با مقاومت و تفکر بسیجی میسر شد. و توانستیم با جان فشانی مدافعان حرم، ارتش و نیروی مردمی عراق و سوریه حاکمیت داعشیان گرگ صفت را نابود کنیم همانطور که قرآن می فرماید: ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ

ایشان با اشاره ی کوچک به عقبه داعش اظهار کردند: داعش در واقع همان اسرائیل است چرا که ابوبکر بغدادی کسی بود که آموزش کامل سخنوری و حکومت داری را در اسرائیل آموخته بود تا بتوانند این گروه گرگ صفت را در مقابل اسلام و جمهوری اسلامی قرار دهند.

در ادامه سید عبدالرحمن موسوی انور افزودند: در جاهایی خداوند امر به معروف و نهی از منکر را بعد از نماز آورده است و اگر امر به معروف نباشد عبادت رنگ می بازد. و اخلاق صحیح فردی و اجتماعی یکی دیگر از مسائلی بود که توسط ایشان مطرح و با تاکید بر این نکته که اخلاق صحیح در این حوزه حائز اهمیت است گفتند: نظام رفتاری مردم دچار مشکل است و بایستی نظام رفتاری مردم تغییر کند.

امام جمعه سپیدان به نمونه ای از بداخلاقی های اجتماعی و سیاسی برخی افراد و گروه ها اشاره کردند و گفتند: حرف هایی این روز ها در شبکه های اجتماعی دست به دست گشت که متاسفانه عامدانه یا جاهلانه صورت گرفت و جای هیچ توجیهی ندارد و آن هم موضوع زلزله غرب کشور و ربط آن به ۲۱ آبان ماه بود و یا سخنانی که علیه سران قوه مقننه و قضائیه در مورد خانواده آقای لاریجانی بود عده ای مطرح کردند که واقعا جای تاسف دارد و اگر هم حقیقت داشته باشد نباید تا زمانی که جرم محرز شود چیزی بر زبان آورد.

در ادامه فرماندار سپیدان با تبریک هفته بسیج به بسیجیان، رعایت قانون را معروف و عدم رعایت آن را منکر معرفی کرد و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر و حفظ نظام جمهوری اسلامی از واجبات است.

زارع خفری با بیان اینکه باید آمران به معروف و ناهیان منکر در ابتدا خود عامل به انجام این فریضه الهی باشند،تصریح کرد:آمرین به معروف و ناهیان از منکر اخلاق خدا را در جامعه پیاده می‌کنند که باید قدردان آنان باشیم اما باید آمران به معروف و ناهیان منکر آموزش لازم را ببینند ودارای شرایط اخلاقی و شخصیتی لازم برای این کار هم باشند تا بتوانند در رسیدن به اهداف تعیین شده موثر عمل کنند.

فرماندار سپیدان در پایان قول دادند جهت انجام معروف وسیله ایاب و ذهاب مردم بخش هماشهر و دالین به منظور حضور در نماز جمعه را فراهم می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی دیگر سخنران این همایش بود و در سخنانی گفت: در برخورد با منکرات، قوه قهریه باید پایان کار باشد و در این امر بایستی نهایت سعی در متقاعد کردن افراد نسبت به جرم و یا منکر انجام داده شده باشد.

ایشان با بیان گزارشی از بازدید و سرکشی خود از برخی تفرجگاه ها گفت: در روز گذشته با منکری روبرو شدیم و چند خانم در یک پراید حضور داشتند که همگی کشف حجاب کرده و درون ماشین به رقص مشغول بودند و زمانی که با این صحنه روبرو شدیم بجای دستگیری، از ادامه حضور آنان در محل جلوگیری و آنان را روانه شهر کردیم و به آنان گفتیم خودرو شما بعدا توقیف خواهد شد.

از این دست برخوردها می تواند اثر مطلوب تری در برخود با منکرات داشته باشد.

در پایان این همایش از برخی فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تجلیل شد.

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *