خانه / اسلایدر / نشست مشترک امام جمعه سپیدان با رئیس کل دادگستری فارس و صنعت گران

نشست مشترک امام جمعه سپیدان با رئیس کل دادگستری فارس و صنعت گران

به گزارش سپیدان پرس، نشست مشترک امام جمعه سپیدان، رئیس دادگستری استان فارس و صاحبان صنایع شهرستان که به دعوت نهاد امامت جمعه سپیدان صورت گرفت و در محل این نهاد برگزار شد به بررسی و پاسخگویی مسائل و مشکلات صنایع شهرستان پرداخته شد.

در این نشست ابتدا حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه سپیدان با اشاره به این نکته که «قرآن دو عامل اصلی در جهت پویایی جامعه و گرایش مردم نسبت به دین معرفی می کند، و آن اقتصاد و امنیت است» اظهار داشتند: امنیت به لطف الهی و یاری امام زمان و همت سربازان گمنام امام زمان در این کشور اسلامی برقرار و ایران در حالی که اطراف آن با ناامنی شدیدی روبرو است، مسئولین با آرامش کامل در کشور مشغول به خدمت و مردم زندگی آرامی دارند.

ایشان در ادامه به موضوع اقتصاد پرداختند و بیان اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از سال ۸۹ واژه اقتصاد مقاومتی را بیان کردند و بهترین تعریف از اقتصاد مقاومتی را تعریف خود رهبر معظم انقلاب از آن دانستند و افزودند: «اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد».

نماینده ولی فقیه در شهرستان با گلایه از برخی مسئولین گفتند: در زمینه اقتصادی برخی مسئولین آنگونه که باید باشند و وظایفشان را انجام دهند متاسفانه انجام نمیدهند و علیرغم «نیروی کار فراوان، انرژی ارزان و موقعیت استراتژیک ایران در منطقه و جهان» و از طرفی سوء مدیدریت برخی مسئولین به خوبی از فرصت ها استفاده نمی شود و این فرصت ها از بین می روند و حتی گاهی اوقات به تهدید هم تبدیل میشود.

امام جمعه سپیدان، سوء مدیریت را یکی از عوامل مهم در بی ثباتی اقتصادی و ضربه زدن به آن بیان کردند و با برشمردن موانع متعددی از جمله فساد اداری، قاچاق کالا، وجود برخی قوانین کهنه و بانکداری برپایه ربا را از دیگر عواملی خوانند که در عدم پویایی اقتصاد و بیکاری جوانان موثرند.

در ادامه دکتر القاصی مهر، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشکر از امام جمعه سپیدان به منظور فراهم کردن موقعیتی به منظور دیدار با سرمایه گذاران شهرستان در جهت رفع مشکلات آنها و قدم برداشتن عملی در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با بیان هدف از حضور خود اظهار داشت:رفع موانع و مشکلات صاحبان صنایع و دیدار چهره به چهره با مردم؛ و با انتخاب مسجد جامع شهر به عنوان محل دیدار و پایگاه مردمی به منظور دسترسی راحت تر مردم جهت دیدار با آنان عنوان کردند و افزودند: چنین اقدامی مایه مسرت ماست و به جای اینکه مردم بخواهند به دادگستری و محل کار ما مراجعه کنند من یک نفر در بین مردم حضور پیدا میکنم. چرا که مردم ولی نعمتان ما هستند و باید به خاطر داشته باشیم که ما ریاست خود را از مردم داریم و در این راستا به هیچ عنوان نباید اعتماد مردم نسبت به نظام و دستگاه قضایی مخدوش شود.

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *