خانه / اجتماعی / مژده به محرومان و مددجویان سپیدانی

مژده به محرومان و مددجویان سپیدانی

به گزارش سپیدان پرس، در جلسه ای که با حضور امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه ناحیه سپیدان، دکتر رامجردی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان فارس، و رئسای برخی ادارات برگزار شد، محرومان، مستضعفان، عشایر و مددجویان سپیدانی در طرحی دو ماهه بصورت رایگان ویزیت و درمان می شوند.

امام جمعه سپیدان ضمن خوشامدگویی به دکتر رامجردی و همراه هان ایشان و تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه و کار جهادی آنان و پزشکانی که در این طرح فعالیت و زحمات فراوانی می کشند، هفته دولت را تبریک و با آرزوی موفقیت برای دولتمردان منش، اخلاق و عملکرد شهیدان رجایی و باهنر را الگویی مناسب برای دولتمردان دانستند و عوامل اجرایی شهرستان را به عمل کردن به اخلاق و منش اسلامی بیش از پیش توصیه و تاکید کردند که تلاش و اهتمام به رفع نیازهای حاجت مندان و نیازمندان در هر حوزه ای لازم و ضروریست و این عمل نزد خداوند بسیار بزرگ و با ارزش است چرا که معصومین آرزوی خدمت به مردم خصوصا نیازمندان را داشتند و این نشان از اهمیت و جایگاه والای این عمل دارد. ایشان خلوص نیت در عمل را عاملی مهم در جهت موفقیت و بزرگ شدن آن عمل دانستند.

حجت الاسلام موسوی انور در ادامه سخنان خود مد گرایی، تجمل گرایی، ثروت اندوزی بی حد و حصر و فخر فروشی را پدیده ای زشت و شوم معرفی کردند که نتیجه آن فراموشی مستضعفین و محرومان را بدنبال دارد و با اشاره به این نکته که سیدالشهدا علیه السلام از خداوند توفیق خدمت به مردم را طلب می کرد افزودند پزشکی که در اوج جاذبه های دنیایی قرار دارد و می تواند لذت و خوش گذرانی کند کار خود را رها و مطب خود را تعطیل کرده و مشغول خدمت به مردم ضعیف و مستضعف می شود، و این یعنی معامله ی با خدا و این عمل کار بسیار بزرگی است.

به پیشنهاد و پیگیری های امام جمعه محترم سپیدان مقرر شد پنجمین اردوی این مجمع در شهرستان سپیدان برپا و اجرا شود و بدنبال برگزاری این طرح دانش آموزان و خانواده های نیازمند، محروم و مددجو بصورت رایگان در بخش چشم پزشکی و دندان پزشکی ویزیت و درمان شوند. لازم به ذکر است که محل اسقرار چهار اردوی پیشین این مجمع در چهار بخش و یا روستای استان فارس بوده است اما در شهرستان سپیدان محل اسقرار مرکز شهر خواهد بود و تمامی مناطق شهرستان در این طرح تحت پوشش قرار میگیرند.

امام جمعه سپیدان از دکتر رامجردی بدلیل همکاری با نهاد امامت جمعه سپیدان تشکر جداگانه ای هم کردند و اظهار داشتند هر شخص نیازمندی را که به این مجمع معرفی کرده ایم علیرغم محدویت هایی که ایشان داشتند دست رد به نامه ها و افراد معرفی شده نزدند.

ایشان در پایان با اهدا لوح سپاسی از جناب آقای هاشمی مسئول مجمع خیرین سلامت شهرستان به پاس زحمات و تلاش هایشان در این حوزه تقدیر و تشکر کردند.

گفتنی است این طرح که از طریق مجمع خیرین سلامت استان فارس اجرا می شود تاکنون ۴ اردو را در روستاهای بالاده کازرون، کوهمره فیروزآباد، سده اقلید و اجرا کرده اند و بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده که از این بین ۷۲۰۰ معاینه چشم پزشکی و ۱۲۵۰ عینک رایگان به محرومین و مددجویان اهدا شده است و اکنون هم به لطف الهی و همت امام جمعه سپیدان و مسئولان مجمع، پنجمین اردو در سپیدان برپا و اجرا میشود.

خاطر ناشاد را دلشاد کردن همت است / باغ آفت دیده را آباد کردن همت است

صید مرغان حرم کردن ندارد افتخار / طایری را از قفس آزاد کردن همت است

نان بریدن شیوه مردان والا نیست، نیست / نان برای نوع خود ایجاد کردن همت است

در زمان ناتوانی یاد یاران فخر نیست / روز قدرت از ضعیفی یاد کردن همت است

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *