خانه / اجتماعی / دقایقی پای درد دل جوانان بیکار سپیدانی/ نبود پارتی؛ مهمترین دلیل بیکاری جوانان سپیدانی!

دقایقی پای درد دل جوانان بیکار سپیدانی/ نبود پارتی؛ مهمترین دلیل بیکاری جوانان سپیدانی!

با توجه به رکود حاکم بر کشور که در چند سال گذشته بر فضای کاری کشور سایه افکنده، جوانان بیکار برای پیدا کردن شغل دچار مشکلات بیشتری شده‌اند.

به گزارش سپیدان پرس، آمار بیکاری در استان فارس به ویژه در شهرستان سپیدان به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاست و این موضوع بسیار نگران کننده است.

از آنجا که شهرستان سپیدان یک شهر تقریبا صنعتی است و کارخانه و کارگاه صنعتی زیادی دارد، حائز بالاترین میزان بیکاری استان فارس بوده و با وجود آنکه جوانان تحصیل کرده فراوانی دارد، بیشتر آنها اگر هم کاری پیدا کنند با رشته تحصیلی و زحمتی که طی چند سال در دانشگاه کشیده اند مرتبط نیست و گاها هم صاحبان صنعت از بکارگیری نیروهای بومی خودداری می کنند!

الهام ف یکی از جوانان سپیدانی است که با مدرک کاردانی عمران همچنان در جستجوی کار است؛  ولی تاکنون تلاشش ثمر بخش نبوده است.

وی در گفتگو با خبرنگار سپیدان پرس اظهار داشت: عدم بودجه برای اشتغال جوانان ، انگیزه را از آن گرفته است.

الهام ف گفت: در شهرستان سپیدان امیدی به اشتغال جوانان نیست. چند سال درس می خوانیم و هزینه می کنیم و در آخر هم مجبوریم این مدرک دانشگاهی را روی طاقچه خانه بگذاریم.

سعید م یکی از جوانان سپیدانی نداشتن سرمایه برای ایجاد اشتغال و عدم ریسک پذیری را مهمترین مشکل جوانان این منطقه برشمرد و افزود: سپیدان یک شهرستان ویژه است و با پتانسیل های فوق العاده ای که در این شهرستان وجود دارد نباید جوان بیکار وجود داشته باشد ولی به دلیل نداشتن سرمایه و عدم حمایت دولت از بخش های مختلف متاسفانه شاهد مهاجرت روز افزون جوانان شهر به مرکز استان یا شهرهای مجاور هستیم.

وی افزود: فارغ‌التحصیل رشته عمران هستم ؛ اما تاکنون نتوانسنم با توجه به رشته تحصیلی خود شغل مناسبی پیدا کنم.

وحید س یکی دیگر از جوانان بیکار شهرستان است که بعد از چند سال تحصیل در رشته حسابداری موفق به پیدا کردن کار مناسب نشده است.

وی به خبرنگار ما گفت: مهم‌ترين دغدغه من به عنوان يك جوان سپیدانی پيدا كردن كار مناسب است به گونه‌اي كه اين موضوع به يكي از بزرگترين معضلات آينده من و تمامي جوانان همشهری تبديل شده است. .

 این جوان سپیدانی علت مهاجرت جوانان را به مراکز استان های مجاور بیکاری عنوان و اظهار داشت: اگر شرایط مناسب کاری در شهر خودمان وجود داشت به مرکز استان نمی رفتیم.

الهه د یکی دیگر از جوان سپیدانی می گوید: از دیگر مشکلات جوانان برای اشتغال در ادارات، وجود رابطه به جای ضابطه است به گونه ای که این سخن حرف دل بسیاری از جوانان است که “پارتی نباشد ،شاغل شدن غیر ممکن است.

 

انتهای پیام/

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *