خانه / اجتماعی / در سفر وزیر بهداشت به سپیدان واقعا چه گذشت؟!

در سفر وزیر بهداشت به سپیدان واقعا چه گذشت؟!

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ادامه سفر خود به استان فارس، در شهرستان سپیدان حضور یافت و نخستین برنامه سفر به این شهرستان، بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره یک(رییسی) بود.

به گزارش سپیدان پرس، مرکز خدمات جامع سلامت رییسی، به عنوان مرکزی الگو در استان فارس، توانسته مراقبت های بهداشتی گروه های سنی مختلف را به همه جمعیت مورد پوشش خود ارایه دهد.

این مرکز همگام با طرح تحول نظام سلامت در عرصه بهداشت، از دی ۹۳، برای خدمت رسانی به مردم شهرستان سپیدان، فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون با حضور دو پرشک روستایی و یک پزشک شهری، ارایه خدمت می کند.

 

دیگر خدمات این مرکز، حضور دندانپزشک، کارشناس بهداشت روان، تغذیه، بهداشت محیط و حرفه ای و وجود آزمایشگاه، برای ارایه خدماتی از قبیل مراقبت کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالمند، مادران باردار و واکسیناسیون است.

تمامی ۱۶ هزار و ۸۰۳ نفر جمعیت زیرپوشش این مرکز، دارای پرونده سلامت هستند و ضمن ثبت اطلاعات در سامانه “سیب”، از مراقبت های بهداشتی نیز بهره مند شده اند.

 

شبکه بهداشت و درمان سپیدان در استان فارس، تاکنون ۸۷درصد جمعیت شهری خود را مورد پوشش مراقبت های بهداشتی قرار داده که ۱۶ هزار و ۸۰۳ نفر از این جمعیت، مورد پوشش مرکز خدمات جامع سلامت شهری رییسی هستند.

در این بازدید، دکتر “هاشمی” وزیر بهداشت، از نزدیک با چگونگی اجرای بسته های مراقبت طرح تحول بهداشت در این مرکز، آشنا شد.

بازدید از مرکز آموزش عالی سلامت باقرالعلوم(ع) سپیدان، دیگر برنامه سفر وزیر بهداشت در این شهرستان بود.

 

مرکز آموزش عالی سلامت باقرالعلوم سپیدان در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و زیر بنای ۶۰۰ متر مربع در بهمن ماه ۱۳۹۳ با هدف گسترش آموزش عالی در اقصی نقاط کشور و دسترسی آسان مناطق محروم به آموزش عالی

سلامت با دو رشته کارشناسی پیوسته تغذیه و کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی به تایید هیات بورد های مربوطه در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با حدود ۳۰ دانشجو افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد.

این مرکز در حال حاضر دارای کلاس های درس مجهزبه تجهیزات الکترونیکی، کتابخانه، اتاق پراتیک، آزمایشگاه بیوشیمی، آزمایشگاه میکروب شناسی، سایت اینترنت، کتابخانه، نمازخانه و سالن اجتماعات است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ادامه سفر به شهرستان سپیدان،از بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان بازدید کرد.

 

از جمله بخش های مورد بازدید، بلوک زایمانی این بیمارستان بود که همگام با طرح تحول نظام سلامت و بسته خدمتی ترویج زایمان طبیعی، به مجموعه خدمات این بیمارستان پیوست.

بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان، در سال ۸۴ با ۹۶ تخت، راه اندازی شد.

این بیمارستان دارای بخش های پاراکلینیک، بستری، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، ارتوپد، گوش و حلق و بینی، چشم، ccu ، زایشگاه، اعصاب و روان، دیالیز، کولیز و اتفاقات است.

همچنین در این بازدید، پروژه ساخت کلینیک ویژه در این بیمارستان نیز به وزیر بهداشت، معرفی شد.

کلینیک ویژه سپیدان به عنوان خدمتی دیگر از بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت، در شهرستان سپیدان، در حال راه اندازی است.

این پروژه سلامت، هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ۷۰۰مترمربع زیربنا، در مجموعه بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان، در حال راه اندازی است.

برای این پروژه، ارایه خدمات سلامت در تخصص های مختلف و دنداپزشکی، پیش بینی شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مرکز بهداشتی درمانی هماشهر بازدید کرد.

 

دکتر “سید حسن هاشمی” وزیر بهداشت، در ادامه سفر به استان فارس و حضور در جمع مردم سپیدان، از خدمات مرکز بهداشتی درمانی هماشهر دیدن کرد.

مرکز بهداشتی درمانی هماشهر به عنوان خدمتی دیگر در عرصه سلامت شهرستان سپیدان، دارای یک پزشک، دندانپزشک و آزمایشگاه است که خدماتی مانند مراقبت گروه های سنی، بهداشت محیط و حرفه ای و واکسیناسیون نیز در آن ارایه می شود.

این مرکز بهداشتی درمانی که شهریور ۹۵ افتتاح شد، ۳۵۰مترمربع زیربنا دارد و به حدود ۶هزار نفر جمعیت منطقه، ارایه خدمت می کند.

این بازدید با همراهی “سید علاء الدین خادم” نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، مسوولان شهرستان سپیدان و رییس و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از افزوده شدن ۶ هزار و ۵۰۰ پروژه به مرکز بهداشتی درمانی هماشهر خبر داد.

 

دکتر “سید حسن هاشمی”، در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره یک سپیدان، با بیان اینکه در دولت یازدهم، بیش از هزار و ۸۰۰ پایگاه سلامت احداث شده است که به کمک این پایگاه ها، کار ارایه خدمات سلامت به ایرانیان انجام می گیرد، گفت: در همین قالب، ۶ هزار و ۵۰۰ پروژه بهداشتی نیز در حال احداث و اجرا است.

او با اشاره به تلاش برای بهره برداری از ۵۰درصد این پروژه ها تا پایان دولت یازدهم، افزود: به ازای هر ۱۲ هزار نفر، یک پایگاه سلامت و به ازای هر ۲۵ تا ۵۰ هزار نفر نیز یک مرکز خدمات جامع سلامت، احداث شده است.

وزیر بهداشت، بیان کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از این مراکز، اقدامات پیشگیرانه و پرونده الکترونیکی سلامت برای تمامی ایرانیان، راه اندازی و اجرا شود.

دکتر هاشمی، گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری، تلاش می کنیم تا نخستین اولویت ما نقاط محروم و خدمات رسانی به افراد بی بضاعت، برای ارایه خدمات عادلانه سلامت باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: تاکنون ۱۱میلیون ایرانی از خدمات این پایگاه ها، بهره مند شده اند.

او همچنین در خصوص اجرای برنامه پزشک خانواده شهری نیز، گفت: دانشگاه های مجری این برنامه را موظف کرده ایم که ویزیت بیماران رایگان باشد.

او از تاکید به روسای دانشگاه های اجراکننده برنامه پزشک خانواده برای برخورد و یا لغو قرارداد با پزشکانی خبر داد که بر خلاف آخرین تغییرات اجرایی این برنامه، فرانشیز دریافت می کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *