خانه / اسلایدر / جشنواره غذای سالم در سپیدان برگزار شد/ گزارش تصویری

جشنواره غذای سالم در سپیدان برگزار شد/ گزارش تصویری

به مناسبت هفته سلامت با شعار ” زندگی سالم با نشاط و امید” جشنواره غذای سالم ،به همت واحد تغذیه و با مشارکت پرسنل ادارات و رابطین سلامت در مرکز بهداشت سپیدان برگزار گردید.

به گزارش سپیدان پرس، مریم جلوداری کارشناس تغذیه هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ استفاده از غذای سالم ، کم نمک و کم چرب خواند و گفت : عوامل تغذیه ای نقش مهمی در بروز افسردگی دارند و كسانی كه دچار افسردگی هستند غالباً تغذیه نامناسبی دارند ، بنابراین از این جهت در معرض خطر هستند.

جلوداری ادامه داد : هنگامی كه فردی دچار افسردگی باشد سطح انرژی در او كمتر از حد معمول است و اشتیاق و اشتها برای بسیاری از چیزها از جمله غذا در او از بین می رود و در نتیجه تغذیه فرد دچار اختلال می شود. كاهش یا افزایش وزن ناخواسته و جذب ناكافی ویتامین ها و مواد معدنی غالبا با افسردگی ارتباط دارد. افرادی كه بیشتر در معرض این خطرات هستند افراد مسنی هستند كه تنها زندگی می كنند و یا كسی كه آنها را تشویق به خوردن مواد غذایی مناسب و كافی كند را ندارند.

وی ادامه داد: تغییر الگوی مصرف مواد غذایی و روی آوردن به ورزش و تحرک بدنی باید به عنوان فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود و در این راستا نقش کلیدی رابطین بهداشت سلامت بسیار با ارزش است تا با انتقال پیامهای سلامتی به خود و خانواده های تحت پوشش خود ، مروج فرهنگ سلامت باشند.

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *