خانه / اسلایدر / والدین هماشهری عوامل موثر در افسردگی و شادابی جوانان و نوجوانان را آموختند+ عکس

والدین هماشهری عوامل موثر در افسردگی و شادابی جوانان و نوجوانان را آموختند+ عکس

سمینار یک روزه ویژه والدین دانش آموزان پایه ششم و متوسطه اول مدارس هماشهر به مناسبت هفته سلامت در هماشهر برگزار گردید .

به گزارش سپیدان پرس، سکینه قاسم پور کارشناس مسئول واحد سلامت و جمعیت فشارهای روانی گوناگون ، شكست های پی در پی،هر نوع اعتیاد ،رفتار پدر ومادر در برخورد با فرزندان ، برخی از بیماری های جسمی ، اختلافات و مشكلات خانوادگی ، از دست دادن عزیزان ، عامل ارث ، اختلال در كاركرد مواد شیمیایی بین سلولی مغز، استفاده از بعضی داروها بدون تجویز و یا نظر پزشك ، مشروبات الكلی را از مهمترین علل مؤثر در بروز بیماری افسردگی در نوجوانان خواند.

وی به شناخت قابلیت های کودک به عنوان یکی از راه کارهای پیشگیری از افسردگی اشاره کرد و گفت: لازم است والدین در جهت ارتقا قابلیتهای کودک خود به شیوه های مختلف تلاش نمایند تا بدین وسیله اعتماد به نفس کودکان افزایش یابد و همین امر نقش چشمگیری در کاهش بروز افسردگی در کودکان خواهد داشت.

قاسم پور آشنایی با تغییرات دوران بلوغ را دیگر راهکار پیشگیری از افسردگی دانست و افزود: تغییرات دوران بلوغ می تواند در افسردگی نوجوانان موثر باشد بنابراین انجام فعالیتهای بدنی ،تشویق نوجوانان به تغذیه مناسب ، عدم استفاده از فضای مجازی ، تنظیم فعالیتهای کاری با رایانه ، عدم تماشای فیلمها و بازیهای خشن می تواند نفش موثری داشته باشد .

انتهای پیام/

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *