خانه / اسلایدر / جشن تکلیف دانش آموزان دختر سپیدانی برگزار شد/ گزارش تصویری

جشن تکلیف دانش آموزان دختر سپیدانی برگزار شد/ گزارش تصویری

همزمان با عید سعید مبعث جشن تکلیف دانش آموزان دختر پایه سوم مدارس سپیدان برگزار شد.

به گزارش سپیدان پرس، همزمان با مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دانش آموزان دختر پایه سوم مدارس ابتدایی سپیدان جشن تکلیف و عبادت خود را در اردوگاه تفریحی آموزش و پرورش در منطقه تفریحی چله گاه جشن گرفتند.

امام جمعه سپیدان در این مراسم با تاکید بر نقش خانواده ها در آموزش رعایت واجبات دینی به فرزندان خود اظهار کرد: خانواده ها باید از ابتدا حفظ حجاب، رعایت واجبات دینی و ترک محرمات، پرهیز از نامحرم و آداب و رسومی که در یک خانواده ایرانی- اسلامی حاکم است را به دختران خود بیاموزند.

حجة السلام موسوی انور افزود: دختران امروز ما مادران آینده این مرز و بوم هستند و خانواده ها باید با تربیت صحیح و آموزش ارزش های اسلامی، انسانی و آموزش های دینی نسبت به تربیت نسل آینده همت گمارند تا سعادت و خوشبختی نسل های آینده تضمین شود.

امام جمعه سپیدان به نقش کلیدی آموزش و پرورش در آموختن آموزه های دینی به دانش آموزان نیز اشاره کرد و افزود: کلاس های درسی دانش آموزان در مدارس نیز نباید تنها صرفا به آموختن مسائل علمی و درسی معطوف شود بلکه نقش اساسی تر آموزش و پرورش، معلمان و مربیان در کنار مسائل علمی و آموزشی تربیت دانش آموزان، آموزش مسائل دینی و انجام فعالیت های فرهنگی متناسب با تربیت اسلامی به دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ دینی و قرآنی، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در مدارس، آشنایی دانش آموزان با احکام اولیه دین اسلام و ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی باید از اهداف برنامه های آموزش و پرورش باشد.

قرائت سوگندنامه جشن عبادت توسط دانش آموزان شرکت کننده در مراسم، بیان احکام شرعی، اجرای سرود و نمایش و اقامه نماز ظهر و عصر در انتهای مراسم از مهم ترین برنامه های فرهنگی اجرا شده در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدارس سپیدان بود.

انتهای پیام/

 

 

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *