خانه / اسلایدر / کوهستان های سپیدان، مناسبترین محل برای ورزش است

کوهستان های سپیدان، مناسبترین محل برای ورزش است

مربی ورزشهای هوازی در سپیدان گفت: به دلیل هوای سالم شهرستان سپیدان خصوصاً در کوه های شهر اردکان، کوهستان های شهرستان( مهر، برم فیروز، پولادکف و…) به دلیل نزدیکی به مرکز شهر مناسبترین محل برای ورزش های کوه پیمایی و هوازی می باشد.

به گزارش سپیدان پرس، مربی سپیدانی ورزش های کوهستانی و هوازی در خصوص ورزش های بهاره گفت: با توجه به منطقه کوهستانی شهرستان سپیدان و به دلیل این که این کوه به شهر اردکان نزدیک بوده و هوای سالمی دارد، ورزشکاران به خصوص کوه نوردان می توانند ورزش های هوازی خود را برای تندرستی بیشتر در این محل برگزار کنند.

وی ادامه داد: توصیه برای ورزشکاران به این دلیل می باشد که شهر اردکان و کوه های همجوار آن در فصل بهار به علت اکسژن بالا و آب و هوای مساعد برای ورزش می باشد و این را باید به خاطر داشت که امروزه کمتر شهر ها از هوای سالم و بدون آلودگی برخوردار اند.

کارشناس ورزش افزود: ارتفاعات سپیدانکوه مهر، برم فیروز، پولادکف و … با پوشش گیاهی مناسبی که دارد می تواند هوای مطبوع و دلپذیری را برای همه به ارمغان بیاورد و ورزشکاران سپیدانی و دیگر میهمانان و مسافران می توانند از این نعمت خدادادی نبست به سایر ورزشکاران کشور بهره مند باشند.

مسعودی با اشاره به حضور ورزشکاران در هوای باز اضافه کرد: کوهپیمایی، پیاده روی و حتی حضور در فضای سالم به خصوص برای ورزشکاران حرفه ای در ماههای اولیه سال توصیه می شود چون در ایام نوروز همگی دچار رخوت و سستی شده و باشگاه های ورزشی نیز بنا به شرایطی تعطیل بوده اند.

وی با اشاره به رشته هایی مثل دوچرخه سواری، پیاده روی و دو میدانی تاکید کرد: این رشته ها به صورت دسته جمعی و گروهی رشته های مناسبی برای فصل بهار هستند که به صورت منظم می توانند برگزار شوند که علاوه بر ورزش در این رشته ها می توان در این فصل زیبا از طبیعت گردی نیز استفاده کرد.

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *