خانه / اجتماعی / خطیب نماز جمعه سپیدان: ماه رجب بهترین زمان برای رسیدن به قرب الهی است

خطیب نماز جمعه سپیدان: ماه رجب بهترین زمان برای رسیدن به قرب الهی است

امام جمعه سپیدان گفت: ماه رجب بهترین زمان برای رسیدن به قرب الهی است.

به گزارش سپیدان پرس، حجت الاسلام و المسلمین موسوی انور در خطبه های این هفته نماز جمعه سپیدان؛ نصرت الهی را یکی از اثرات تقوی خواند و با بیان اینکه تقوی گره گشای امور است، اظهار داشت: تقوی پیشه کردن طبق آیات و روایات باعث گره گشایی از مشکلات و رشد خواهد است.

موسوی انور با اشاره به اینکه سال ۹۶ با بهار عبادت و معنویت مزین شده است؛ خاطرنشان کرد: این تطبیق زیبا باعث پربارتر شدن سال در پیش رو خواهد شد از این رو لازم هست افراد دلسوز، والدین، فرهنگیان، اساتید، وعاظ و همه کسانی که در جامعه نقش دارند، دین را عمیقا فرا بگیرند و منتقل کنند. وی تصریح کرد: ماه رجب بهترین فرصت برای فراگیری و پایبندی به مسائل دینی و بهترین زمان برای سیر الی الله و حرکت در مسیر قرب الهی است. وی در ادامه اعتکاف را یک دوره کامل سیر و سلوک الی الله خواند و افزود: مهمترین فرصت برای خودسازی در ایام سال، اعتکاف است و هیچ عبادتی به جامعیت عبادات ایام اعتکاف برای تزکیه و انس با خدای متعال نیست؛ لذا اگر خودسازی حاصل شد جامعه سازی و جهان سازی حاصل می شود.

امام جمعه سپیدان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از عدم برنامه ریزی مناسب برای مراسم جشن میلاد امام علی علیه السلام در شهرستان از همه مردم و مسئولین شهرستان خواست تا با همکاری و برنامه ریزی مناسب جشن ۱۳ رجب را باشکوه برگزار کنند.

موسوی انور در پایان سخنان خود از تصویب روز برادر و روز خواهر در سالروز تولد حضرت ابالفضل العباس علیه السلام و خانم زینب کبری سلام الله علیها در شورای فرهنگ عمومی شهرستان جهت تحکیم خانواده ها خبر داد.

سخنران این هفته نماز جمعه شهرستان سپیدان سید علاءالدین خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی بود که پیرامون عملکرد یک ساله خود گزارشاتی را به مردم ارائه کرد.

گفتنی است شهرستان سپیدان با مرکزیت شهر اردکان دارای سه بخش مرکزی، هماشهر و بیضاء می باشد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *