خانه / اسلایدر / عقده گشایی برخی زنان در بیرون از خانه!

عقده گشایی برخی زنان در بیرون از خانه!

متاسفانه بنا به فرهنگ غلطی که این روز ها در جامعه عرف شده، آرایش زن خانه در بیرون از منزل در انزار عمومی است؛ درحالی که آرایش زن مخصوص شوهرو حریم خصوص زناشویی یک خانواده محسوب می شود.

به گزارش سپیدان پرس، وقتی زن خانه آرایش ظاهری و زینتی غلیظی را به هنگام بیرون رفتن بر خود واجب می داند، هرچند منظور خاصی نداشته باشد؛ از منظر اسلام و قرآن و همینطور از نظر شخصیت خانوادگی عملی کاملاً تاسفبار و غلط است.

این درحالی است که رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) آراستگی و نظافت هنگام خروج از منزل، استفاده ازعطرهای خوشبو، پوشیدن لباس های نظیف و مرتب و … را برای هر مرد و زن واجب و در سطح جامعه مطلوب دانسته اند؛ اما این موضوع نیز همانند سایر موارد در هر برهه از زمانی حد و مرز و شرایط خود را دارد.

اول اینکه زن می بایست مخصوص شوهر خود و منحصراً برای تحکیم بنیان گرم خانواده آرایش ظاهری و زینتی کند؛ هر چند سیرت همسر در یک خانواده به عیان مشهود بوده و زینت و ظاهرش تنها برای جلب توجه بیشتر، تنوع  در زندگی زناشویی و … انجام می گیرد.

اما این اصل مهم و اساسی که از سوی اسلام و قرآن هم تاکید موکد شده است این روزها در جامعه ما بطور کلی بلعکس اجرا می شود؛ زن در خانه بدون آرایش زینتی بوده و ظاهری معمولی دارد ولی در بیرون از منزل با آرایش غلیظ ظاهر می شود.

در اسلام آراستگی و آرایش برای زنان مجاز است، اما نه در معرض نامحرمان و بیگانگان، آرایش و آراستگی زن باید برای زندگی خود، پایه و اساس اهداف خانواده خود و برای همسر خود صورت گیرد.

با ادامه این حرمت شکنی ها حال با اهداف خاص یا بدون هیچ هدفی، جامعه لطمه می بیند و بی شک معضلات اجتماعی بسیاری در این میان به وجود می آید؛ طلاق زن و شوهری که تنها ۱ سال با هم ازدواج کرده اند، رابطه نامشروع، بی توجهی به آرمان های زندگی زناشوی، کم توجهی به خواسته ای همسر، زندگی بدون تنوع، زیر سوال بردن ظاهری و باطنی همسر و … از جمله مضرات و معضلات شکستن حریم خصوصی است.

این بی توجهی ها و شکستن حریم ها نشات گرفته از رواج فرهنگ غربی می باشد که امروزه با ماهواره، شبکه های اجتماعی و … مشهود شده است؛ این ترفند شوم دشمن برای از بین بردن حریم خصوصی خانواده بیش از پیش مطرح بوده و از سوی رهبر انقلاب هم تاکید شده است، اما متاسفانه بیش ازهمه زمان ها بر فرهنگ غنی ایرانی تاثیر منفی گذاشته و هر آنچه که مادرانمان بر آن تاکید داشته اند امروزه به یک چُک و لطیفه برایمان تعبیر می شود که حجاب هم من جمله از آن لطیفه هاست.

امام صادق (ع) از رسول خدا (ص) روایت می کند؛ هر زنی که خود را خوشبو کرده و از خانه خارج گردد، تا وقتی که به خانه باز گردد، مورد لعن و نفرین خداوند و فرشتگان است.

انتهای پیام/

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *