خانه / اجتماعی / بازار شب عید در سپیدان/ مردم فقط به اجناس نگاه می کنند؛ هیچ خریدی در کار نیست!/ گزارش تصویری

بازار شب عید در سپیدان/ مردم فقط به اجناس نگاه می کنند؛ هیچ خریدی در کار نیست!/ گزارش تصویری

بنا به گفته بازاریان اردکانی مردم فقط می آیند و می روند و تنها به اجناس نگاه می کنند، گاهی هم قیمت می پرسند و می روند؛ هیچ خریدی در کار نیست!

به گزارش سپیدان پرس، در روزهای پایانی سال به سر می بریم و بازار خرید و فروش شب عید به ظاهر پر رونق ولی کم رمق احساس می شود.

این مسئله که پیشتر هم مشهود بوده است مربوط به آمار های بانک مرکزی و یا دیگر منابع آماری کشور منوط به عملکرد ها و آمارهای متفاوت اقتصادی نیست چرا که مستقیما با جیب مردم در ارتباط است و آنچه که قابل مشهود می باشد، قدرت و توان خرید مردم است که نسبت به سال های قبل آمار نزولی را طی می کند.

در این میان انتظار می رفت حداقل با واریز یارانه نقدی از سوی دولت به حساب سرپرستان خانوار وضعیت نابسامات اقتصادی کسبه و بازاریان و همینطور سفره نوروزی مردم رنگ و لعاب تر شود تا حداقل مردم قدری از حس و حال نوروزی را در سال جدید لمس کنند؛ اما انگار با این شرایط بهار هیچ تازگی برای مردم ندارد!

بنا به گفته بازاریان اردکانی مردم فقط می آیند و می روند و تنها به اجناس نگاه می کنند، گاهی هم قیمت می پرسند و می روند؛ هیچ خریدی در کار نیست!

این در حالی است که شاید قیمت اجناس مربوطه در سطح بازار اردکان متناسب با جیب مردم باشد، ولی متاسفانه این تاثیر رکود و تورم است که تناسب بین جیب مردم و بازار را از بین برده است.

یکی از شهروندان سپیدانی در حاشیه خرید سبد عیدانه خود از بازار به خبرنگار ما گفت: امروز برای خرید شب عید به بازار آمدم و فقط وسایل مورد نیاز و ضروری را که سفره نوروزی را با آنها تدارک خواهم دید، خریداری کردم، درآمد ماهانه ام را خرج اقلام مصرفی عید کردم ولی سفره نوروزمان همچنان کاستی های بسیاری دارد.

دیگر جوان اهل سپیدان می افزاید: من تازه ازدواج کردم و در همین ابتدای زندگی، خریدِ ۶ قلم از اجناس عید ۲۸۰ هزار تومان هزینه برداشت درحالی که خرید ماهانه منزل را هنوز انجام نداده ام.

این جوان اظهار کرد: بیکاری، تورم و رکود موجود در بازار بیداد می کند و گرانی در بازار و پایین آمدن سطح درآمد مردم نسبت به جیبشان معضلی اسفبار می باشد که مرتفع ساختن آن برای سرپرستان خانوار تنها به یک رویا تبدیل شده است.

به گزارش سپیدان پرس، در آستانه عید از آنجا که پیاده روهای شهر اردکان فارس مملو از دستفروشان و …هستند و مثل همیشه سد معبر در شهر بیداد می کند؛ لازم می باشد شهرداری شهر در سازماندهی آنها در راستای رفاه حال مردم و میهمانان تسریع کند.

انتهای پیام/

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *