خانه / اجتماعی / هجوم ساپورت پوشان به دارالمساجد!!!/ ساپورت پوشانی که سپیدان را با آنتالیا اشتباه گرفته اند! + تصاویر

هجوم ساپورت پوشان به دارالمساجد!!!/ ساپورت پوشانی که سپیدان را با آنتالیا اشتباه گرفته اند! + تصاویر

به راستی چه به روز زنان و دختران ما آمده است که حیا و عفتشان را به عنوان کالایی بی ارزش در معرض دید ناپاکان قرار می دهند؟ و چه بر سر غيرت مردان ما آمده كه در روزگاري نه چندان دور ، زبانزد عام و خاص بود!

به گزارش سپیدان پرس، شهرستان سپيدان يكي از شهرستان هايي است كه با توجه به آب و هواي عالي و بي نظير آن، در تمام فصول سال ميزبان ميهمانان داخل و خارج از كشور است. ميهماناني كه در فصل زمستان از برف و در فصل تابستان از چشمه هاي جوشان و آب و هواي خنك سپيدان بهره مند مي شوند.

از فوايد جاذبه هاي طبيعي كه موجب جذب توريست داخلي و خارجي به سپيدان مي شوند كه  بگذريم، با ديدن نوع پوشش زنان و مردان ميهمان، قلب هر سپيداني متدين و پايبند به اصول اسلامي جريحه دار مي گردد. ميهماناني كه با پوشش غلط و غرب زده خود در سايه بي غيرتي مردان خود به تن آرايي مي پردازند و اشاعه فرهنگ ساپورت پوشي و بي حجابي را براي زنان و دختران متدين سپيدان عادي مي سازند.

امروز زنان و دختراني كه براي استفاده از آب و هوا و طبيعت سپيدان به اين شهرستان سفر مي كنند، با لباس‌هایی به سطح خیابان می‌آیند که انگار تشخیص لباس خانه و بیرون از خانه برایشان سخت شده و گویی حفظ حریم خانه و بیرون از خانه در نسل جدید گم شده است.

اگر تابستان سال گذشته از بدحجابی در جامعه اسلامی می گفتیم نهایت آن شال‌های باریک روی سر، مانتوهای تنگ و آستین کوتاه و شلوارهای تنگ بود، چند سال قبل از آن، شلوارها و مانتوهای کوتاه با روسری‌های کوچک و قبل تر از آن مصداق بدحجابی تنها بیرون گذاشتن موی سر به شمار می‌رفت.

هر سالی که به جلو می رویم بدحجابی‌ها شکل و شمایل وقیحانه تری به خود می‌گیرند تا جایی که دیگر با سری به مانتوفروشی ها متوجه می شویم که ديگر وزن دكمه ها بر روي مانتوهاي امروزي سنگيني مي كند و دكمه با مانتوهاي امروزي خداحافظي كرده است، مانتو هم دیگر معنای خود را از دست داده است و بیشتر شبیه شنلی شده است که تنها روی شانه ها آویزان می شود و از روبرو چیزی به نام «مانتــو» دیده نمی‌شود.

شلوار زنانه هم جای خود را به پوششی به نام «ساپورت» داده است پوششی که علی رغم ترجمه آن هیچ حفاظتی برای شخص مصرف کننده ندارد و حتی جذاب تر از برهنگی برای افراد است. شال و روسری هم، تنها تکه پارچه ای شده‌اند که وسط سر را می پوشانند و موها و گردن را جذاب‌تر از بی‌حجابی به نمایش می گذارند.

شايد بعضي وقتا با ديدن اين نوع پوشش ها و صحنه ها يادمان مي رود كه در خيابان هاي شهر اردكان (شهر مساجد و زنان عفیفه) در حال قدم زدن هستيم.

به راستی چه به روز زنان و دختران ما آمده است که حیا و عفتشان را به عنوان کالایی بی ارزش در معرض دید ناپاکان قرار می دهند؟ و چه بر سر غيرت مردان ما آمده كه در روزگاري نه چندان دور، زبانزد عام و خاص بود!

اما شايد رنگ باختن  غيرت مردان  هم مد شده، گویی در شهرستاني كه افتخار تقديم اولین شهید مدافع حرم، ۲۰ سردار ، ۴۰۰ شهيد گلگون كفن به نظام و انقلاب و  اسلام را در كارنامه خود دارد و در شهر غيورمرداني با فرهنگ و تمدن چند هزارساله با مردمی با اصالت و متدین، غيرت هم در حال آب رفتن است.

نگرانیم؛ نگران از پروژه «حیا زدایی» دشمن که همچنان ادامه دارد و ما همچنان در غار اصحاب کهف خود خوابیده‌ایم و همچنان خوابیم…

 

 

         

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

یک نظر

  1. شما ها اينقدر كوته فكر و بيچاره هستين كه اينه وضعيت فرهنگ و شعور گردشگريتون ،بيشتر اين عكس هايي كه گذاشتين هيچ كدام مشكلي نداره،شما اگر فرهنگ اين مسائل را داشتين كه الان وضعيت روستاتون اينجوري نبود.حتماً توقع دارين تو برف و شل و كثيفيه برف آب شده با چادر و مانتو بلند بيان !!!! شما هنوز اينقدر عقب افتاده فرهنگيو اجتماعي هستين كه فرق بين شلوار جين و ساپورت را نميدين.به جاي اينكه خودتون را تو فقر فرهنگي بندازين سعي كنيد اون شهر تك خيابونتونو با پول همين گردشگر ها و جذبشون آباد كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *