خانه / اجتماعی / گفتگوی صمیمی با حسین عباسی؛ مالک قدیمی ترین دفتر خدمات ارتباطی در سپیدان + تصاویر

گفتگوی صمیمی با حسین عباسی؛ مالک قدیمی ترین دفتر خدمات ارتباطی در سپیدان + تصاویر

با گسترش روز افزون جوامع و بزرگ شدن شهرها و بوجود آمدن وسايل نقليه و ارتباطي جمعي، ارتباط افراد بسيار آسان و سهل گرديده است.

به گزارش سپیدان پرس، با گسترش روز افزون جوامع و بزرگ شدن شهرها و بوجود آمدن وسايل نقليه و ارتباطي جمعي، ارتباط افراد بسيار آسان و سهل گرديده، در اين ميان دفاتر خدمات ارتباطی بعنوان يكي از نهادهای مؤثر در امر ارتباطات مردمي نقش بسزايي در جوامع مختلف ايفا مي نمايد.

در همین راستا با هدف آشنایی با خدمات دفاتر پیشخوان خدمات دولت؛ گفتگویی صمیمی با حسین عباسی خوشمکانی مالک اولین و قدیمی ترین دفتر خدمات ارتباطی در سپیدان و استان فارس داشته ایم که در ادامه آن را می خوانید.

 لطفا در ابتدا خودتان را معرفی کنید:

حسین عباسی خوشمکانی هستم متولد ۱۳۵۷ دارای دو فرزند دختر و پسر ساکن و مقیم شهر اردکان

کمی در خصوص تاریخچه تاسیس و هدفتان از انتخاب این شغل را عنوان بفرمائید:

تاریچه تاسیس دفتر پیشخوان عباسی در سال ۱۳۸۰ طی مناقصه ای که در اداره مخابرات شهرستان و باحضور بازرسان از شیراز و سپیدان و با مدیریت اقای علیرضا انصاری برگزار و با وجود ۱۵ نفر شرکت کننده درمیان  تمام شرکت کننده اینجانب به قید قرعه برنده مناقصه شدم با باجه مخابراتی راه دور کار خود را شروع کردم و با پشتکاری که نسبت به کارها و علاقه که به امور الکتریکی داشتم توانستم از تجربه و راهنمای دوستان و شرکت در کلاس های فشرده تعمیرات تلفن همراه و ثابت و اخذ مدرک و گواهینامه با رتبه بالا به یک تعمیر کار ماهر در امور مخابرات و تلفن ثابت تبدیل شوم  و با وجود پیگری همکاران اداره مخابرات اینجانب مسئول نگهداری تلفن های همگانی و پاسخگوی اطلاعات ۱۱۸ در سال ۱۳۸۱ شدم.

چگونه کار خودتان را توسعه دادید:

با توکل به خداوند، با به کار گیری ۳ نفر کار راه توسعه دادم و هم اکنون تقریبا ۱۰ نفر در دفترم مشغول به کار هستند.

در حرفه خود تاکنون چه مقاماتی کسب کرده اید:

با نظر کار شناسان و بازرسان استان در سال ۸۱ بعنوان پیمانکار اول نگهداری تلفن همگانی انتخاب شدم. اینکار با دقت و توسعه ادامه یافت تا در سال۸۲ همان رتبه سال گذشته تکرار گردید. در سال ۸۳ به رتبه دوم استان نایل گردیده ام. مجددا با نظر معاون پشتیبانی مهندس خلیلیان و مهندس نجیبی نگهداری همگانی بین راه شیراز و یاسوج به اینجانب واگذار گردید و اینکار به اتفاق همکاران تا سال۱۳۸۷ ادامه داشت تا اینکه باجه مخابراتی به دفتر خدمات ارتباطی تبدیل گردید.

هم اکنون چه اقداماتی انجام می دهید:

با به کار گیری ۱۰ نیروی خانم  اشتغال زایی و بکار گیری  انها  و با تبدیل دفاتر خدمات ارتباطی به دفتر پیشخوان دولت و ادامه کار؛  واحد حقوقی و نمایندگی ایرانسل شهرستان به اینجانب واگذار گردید و در سال۱۳۸۸ بعنوان نماینده و مسئول انجمن صنفی پیشخوان نایل گردیدام و با پیگری در امور دفاتر و همکاری  فرماندار آن زمان و توسعه دفتر  به جهت برون رفت مردم از بروکرس اداری به جهت رفاه حال مردم کارهای اداری بسیاری به دفاتر واگذار گردید.

لطفا در خصوص فعالیتتان بیشتر توضیح بفرمائید:

امروزه هر شخصی کاری در مورد خدمات دولت الکترونیک دارد ناخداگاه ذهنش به سمت دفاتر پیشخوان متوجه می گردد چون دفاتر با اعتمادی که از مردم در مورد امور محوله انجام داده اند به عنوان پشتیبان و ادامه کار این دفاتر می باشد امروز هر دفتر بعنوان یک شاخص در هر خدمت می باشد و دفتر اینجانب بعنوان برگترین قدیمی ترین و باسابقه ترین دفتر در امور واگذار شده در مرکز شهر و با پارکینگ اختصاصی روبروی مسجد جامع بعنوان دفتر پیشخوان الکترونیک هویت ملی ثبت احوال در  بهمن ماه سال ۱۳۹۴ برگزیده و باکد هویتی ۱۰۶۸ و با کاردان فنی جناب اقای عبد اله ماندنی عضو شورای اسلامی مدیر سابقه اداره ثبت احوال در امور ثبت احوال و ثبت نام کارت هوشمند و صدرو شناسنامه جدید و المثنی و مفقودی همکاری خود راه با اداره ثبت احوال ادامه می دهم. در ادامه باید تاکید کنم این موفقیت ها با لطف خداوند، پشتکاری  و همکاری نیروی های شاغل در دفتر میسر شده است.

و اما در پایان :

گلایه ایی دارم از عدم به روز بودن سیستم و سرور برخی ادارات در شهرستان و همچنین از عدم همکاری اداره آبفا شهری با این دفتر جهت حل مشکلات مردم! و خصوصا کم بودن حق التعرفه دفاتر در کشور نسبت به کافی نت ها!

جا دارد از ادارات واگذار کننده خدمات به دفاتر شامل: مخابرات-پست-پست بانک-امور اب-مالیات خودرو-ثبت احوال-ثبت اسناد-امور مشترکین برق-گاز-ایرانسل –رایتل –تامین اجتماعی -جهاد-نمایندگی رسمی اسیاتک وغ… کمال تشکر وقدردانی را داشته باشم.

 

   

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *