خانه / اسلایدر / رئیس دانشگاه آزاد سپیدان: رسانه‌ ها باید واقعیت‌های جامعه را بیان کنند!

رئیس دانشگاه آزاد سپیدان: رسانه‌ ها باید واقعیت‌های جامعه را بیان کنند!

رئیس دانشگاه آزاد سپیدان در نشست صمیمی با خبرنگار سپیدان پرس عنوان کرد: عدالت‌خواهی دغدغه مهم مردم در طول تاریخ به شمار می‌آید و رسانه‌ای می‌تواند اثرگذار باشد که فریاد عدالت‌خواهی را به گوش مردم برساند.

به گزارش سپیدان پرس، مهدی شیخ موحد رئیس جوان دانشگاه آزاد سپیدان در نشست صمیمی با خبرنگار سپیدان پرس به تشریح رسالت رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف پرداخت و اظهار کرد: آن چیزی که در کار رسانه‌ای ماندگاری پیدا می‌کند، اثری است که در رشد و تعالی فرهنگ جامعه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طبق منابع دینی خسارت‌دیده‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که فعالیت اثرگذاری ندارند، تصریح کرد: امروز توجه به واقعیت‌های رسالت زندگی بشر، رسالت جدی رسانه‌ها محسوب می‌شود و اگر این هدف تحقق یابد، جوامع بشری از انحراف دور مانده و زندگی‌ها به تباهی سپری نمی‌شود.
رئیس جوان دانشگاه آزاد سپیدان در ادامه تأکید کرد: باید به گونه‌ای زندگی کنیم که در ورق‌ زندگی‌مان خدمت به مردم در اولویت قرار داشته باشد و در نتیجه ارتقای کیفیت زندگی جوامع بشری را شاهد باشیم.

شیخ موحد «تأثیرگذاری معنوی در مقابل تهاجم فرهنگی» را مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها معرفی کرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، تهاجم فرهنگی بسیار خطرناک است و اگر نتوانیم در مقابل آن ایستاده و راه‌های نفوذ را ببندیم، به شکستی به مراتب سنگین‌تر از جنگ نظامی دچار خواهیم شد.

وی با بیان این‌که خدمت به خلق نباید فدای اهداف دیگر شود، تأکید کرد: تأثیرگذاری معنوی در مقابل تهاجم فرهنگی یکی از مصادیق خدمت به خلق محسوب می‌شود و رسانه‌ها نباید اهداف دیگر، از جمله اهداف مادی را فدای این هدف مقدس نمایند.
مهدی شیخ موحد «انعکاس واقعیت‌های جامعه» را رسالت دیگر رسانه‌ها برشمرد و تأکید کرد: رسانه‌ای می‌تواند اثرگذار باشد که واقعیت‌های جامعه را بیان کرده و در مقابل ظلم‌هایی که صورت می‌گیرد، اولین فریاد را بلند کند.

رئیس دانشگاه آزاد سپیدان اذعان کرد: رسانه‌ها باید «دغدغه دین» داشته باشند و بدانند زمانی که دینِ ما درست شود، سایر عرصه‌ها نیز سامان می‌یابد و مشکلات برطرف خواهند شد.

وی با بیان این‌که «عدالت‌خواهی» رسالت دیگر رسانه‌هاست، بیان کرد: عدالت‌خواهی دغدغه مهم مردم در طول تاریخ به شمار می‌آید و رسانه‌ای می‌تواند اثرگذار باشد که فریاد عدالت‌خواهی را به گوش مردم برساند.

شیخ موحد ادامه داد: رسانه‌ها باید زمینه تشریک مساعی همه دغدغه‌مندان را ایجاد، دغدغه‌ها را تجمیع و برای برطرف کردن آن‌ها نیروها را بسیج کنند چرا که صدای تنها به جایی نمی‌رسد و اگر هم‌افزایی صورت بگیرد می‌توان دردها را درمان کرد.

وی در پایان گفت: خداوند به انسان، قلم و کاغذ قسم یاد کرده زیرا اگر این سه عرصه در خدمت دین قرار گیرند نور ایمان و حکمت در جامعه جاری خواهد شد.
انتهای پیام/

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *