خانه / اسلایدر / جلسه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه شهید اجرایی روستای برشنه برگزار شد+ عکس

جلسه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه شهید اجرایی روستای برشنه برگزار شد+ عکس

امام جمعه سپیدان: در خانواده ای که جدال و کشمکش مداومت داشته باشد، نمی‌توان موفقیت فرزندان را پیش‌بینی کرد.

به گزارش سپیدان پرس، جلسه انجمن اولیاء و مربیان مدرسه شهید اجرایی روستای برشنه در محل حسینیه این روستا با حضور امام جمعه سپیدان، رئیس آموزش و پرورش و والدین دانش آموزان برگزار شد.

امام جمعه سپیدان در این جلسه مدرسه و خانه را مکمل رشد اجتماع جهت ساختن جامعه‌ای سالم عنوان کرد و افزود: سنگ بنای جامعه سالم هم از خانه و هم از مدرسه نشأت می‌گیرد.

وی در همین راستا به تبیین جایگاه خانواده در اسلام پرداخت و اظهارکرد: خانه و خانواده کانون آرامش و سکون است.

حجت‌الاسلام سید عبدالرحمن موسوی انور در ادامه افزود: خداوند در قرآن کریم اصل مودت و محبت را بیان می‌کند و مودت همان امر ظاهر است و محبت امری قلبی است که هریک از زوجین باید آن را آشکار سازند.
موسوی انور با بیان این‌که برای داشتن یک خانواده مستحکم باید ابتدا از خودمان شروع‌کنیم، تصریح کرد: در خانواده ای که جدال و کشمکش مداومت داشته باشد، نمی‌توان موفقیت فرزندان را پیش‌بینی کرد.
وی گفت: آموزش و تبیین تولی و تبری به فرزندان، نصیحت و تذکر دوستانه به آنان و تشویق کودکان نسبت به تقویت مبانی دینی نکاتی است که در تربیت فرزندان باید مورد توجه قرار داد.

موسوی انور با اشاره به وظایف پدر و مادر نسبت به فرزندان اذعان داشت: امر معیشت بر عهده پدر خانواده است و احترام و ادب باید از سوی فرزندان به پدر و مادر صورت گیرد، احسان به پدر و مادر امری واجب است که در اسلام به آن تأکید دارند.

در ادامه سعید مهبودی رئیس اداره آموزش و پرورش سپیدان با قدردانی از همراهی پدر معنوی شهرستان در تمامی امورات این اداره، اظهار داشت: امیدواریم همه مردم و مسئولین شهرستان از شخصیت والای ایشان بهره ببرند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *