خانه / اسلایدر / پیام بسیج ملی تغذیه به روستای جوزکنگری سپیدان رسید + تصاویر

پیام بسیج ملی تغذیه به روستای جوزکنگری سپیدان رسید + تصاویر

جلسات آموزشی کمپین «۱،۲،۳ غذای سالم» با عنوان بسیج ملی تغذیه سالم به جهت فرهنگسازی و اطلاع رسانی در زمینه اصلاح الگوی غذایی در روستاهای جوزکنگری و ممبلو سپیدان برگزار گردید.

به گزارش سپیدان پرس، به مناسبت کمپین ملی ” ۱، ۲، ۳ تغذیه سالم ” جلسات آموزشی تغذیه توسط دکتر نوشین دهقانی مسئول مرکز بهداشتی درمانی جوزکنگری جهت مردم روستای جوزکنگری و ممبلو برگزار گردید. دهقانی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح اصلاح الگوی تغذیه ای به عنوان یک عامل مهم در پیشگیری از ابتلا یا کنترل بیماری های غیرواگیر همچون دیابت، فشارخون بالا، اختلال چربی خون، بیماری های قلبی _ عروقی و پوکی استخوان است.

وی افزود: بد نیست بدانیم رژیم غذایی نامطلوب اولین فاکتور در ایران محسوب میشود و از ۱۰ عامل خطر اول ایران ، ۵ مورد آن ارتباط مستقیم با تغذیه افراد دارد. این موارد شامل رژیم غذایی نامطلوب، فشارخون بالا، چاقی و اضافه وزن، دیابت و کلسترول خون بالا میباشد.

مسئول مرکز بهداشتی درمانی جوزکنگری با بیان اینکه قطعا اصلاح سبد غذایی افراد جامعه نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا و یا کنترل بیماری های غیرواگیر خواهد داشت، تصریح کرد: این مسئله لزوم برگزاری بسیج های ملی برای رساندن این پیام مهم را به شهروندان توجیه میکند.

دهقانی در پایان پیشنهاد داد: بهتر است علاوه بر بخش بهداشت در این مناسبت؛ سایر ارگانها و نهادها وارد عمل شوند تا بتوانیم بهتر و مؤثرتر ” پیام کاهش مصرف قند ، نمک ، چربی و افزایش مصرف میوه ، سبزی و لبنیات کم چرب ” را که از بزرگترین معضلات تغذیه ای ما هستند به گوش همه ی مردم برسانیم و هر فرد آموزش دیده را سفیری برای رساندن پیام تغذیه سالم به خانواده خود کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

همچنین ببینید

موضوعات مهم و قابل تامل در نماز آدینه این هفته / از عدم فراموشی مشکل آب شرب شهر تا تذکر به اقدام ضد فرهنگی در شهرستان و…

حجت الاسلام موسوی انور خطیب جمعه سپیدان، در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *